Litespeed Lisansi

Litespeed Lisansi

Litespeed Nedir?

Bilişim sektöründe yaygın olarak kullanılan litespeed nedir ve ne için kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Fiziksel sunucular veya hosting üzerinden kullanılmakta olan web server yazılımı, yüksek ziyaretçi trafiğine sahip olan sunucular ya da yüksek kaynak tüketiminde yüksek performans evde edilebilmesi için kullanılan sunucu türüdür. Özellikle günümüzde yaygın olarak tercih edilmesinin yanı sıra sağlıklı bir şekilde kullanım olanağı sağlayan web server türü olarak bilinmektedir. Ücretli bir yazılım olduğundan özellikle kullanıcılar için yapılacak tercihlerde en uygun seçeneğin belirlenmesi sorunsuz kullanım olanağı sağlayacaktır.

Admin, cPanel, plesk panel veya direct üzerinde kurulabilir. Daha yüksek performans evde edilmesi için tercih edilmektedir. Özellikle kullanılan sunucular sitelerde anlık olarak yaşanan hitlerin cPanel üzerinden gelen istekler doğrultusunda karşılanması zaman zaman söz konusu olamayabilir. Bu durumda sunucuya fazla anlık istek geleceğinden işlemin Apache tarafından karşılanması mümkün olmayacaktır. Yaşanacak bu durum özellikle load değerinin yükselmesine neden olur. Load değerinde yaşanabilecek dengesizlikler sunucu da aynı şekilde performans düşüklüğün yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanılan litespeed nedir ve ne işe yarar sorusunun cevabı açık bir şekilde anlaşılabilir.

Litespeed Neden Kullanılır?

Sunucunun aynı şekilde verimli performans ile çalışmasını sağlamak için kullanılan litespeed yaşanan bu sorunun çözülmesini sağlamaktadır. Özellikle yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek adına kullanılması söz konusu olmaktadır. Sunucuda oluşabilecek problemlerin önlenmesi için kullanılan litespeed nedir ve nasıl kullanılır? Özellikle merak edilen konulardan biridir. Yaşanabilecek performans düşüklüğüne engellemek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanılması özellikle daha az işlemci tüketimi sağlayarak aynı zamanda kaynak kullanımını da azaltmaktadır. Bu sayede kullanılmasının kullanıcılara pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Sunucunun ağır şartlarda çalışmasını engelleyerek verimini yükseltmektedir.

sesli panel radyo dinle kesintisiz Mobil Sohbet

Powered by EvrenselPanel