Cpanel Yazılım Lisansı

Cpanel Yazılım Lisansı

cpanel

Cpanel nedir? sorusunun cevabı olarak; Bir web sitesinin var olabilmesi ve aktif olarak yayın yapabilmesi için bir hostinge gereksinimi bulunmaktadır. Bir internet sitesi sahibi olmak ve onu kullanabilmek için gereksinimi olan ürünlerden bir tanesi de hostingdir. Cpanel’ in açılımı Control Panel’dir. Birçok hosting’ i kontrol etmek amacıyla oluşturulan kontrol panelleri bulunmaktadır.  Bunlardan en çok tercih edilen ve güvenilen yazılım ise cpanel’ dir.

 

Cpanel Ücretli Midir?

 

Cpanel lisans gerektiren ücretli bir hosting kontrol panelidir durumundadır. Ücretli olmasına rağmen birçok kişi tarafından en çok tercih edilen yazılımdır. VPS/VDS Cpanel Lisans Ücreti (Aylık): 59 TL Fiziksel sunucu Lisans Ücreti (Aylık): 119 TL civarındadır.

Cpanel’ in Özellikleri

 

Cpanel nedir? dendiğinde; e-mail oluşturup, e-maillerinizi takip etme olanağı tanımaktadır. Eğer isterseniz oluşturmuş olduğunuz e-postaları bir anda silebilirsiniz. Gelen maillere hızlı otomatik cevap eklenebilmektedir. Bununla birlikte Cpanel üzerinden MX kayıtlarınızı da yönetilebilinmektedir. Cpanel uyumlu bir eklenti sayesinde sitenize gelen hiti görüntüleyebilirsiniz. Sitenize gelen kişilerin gelin yerini, kullanıcının hangi zaman diliminde siteye giriş yaptığını, sitenizin tıklanma yüzdesi gibi analizler bu uygulama sayesinde rahatlıkla yapılabilmektedir.

 

Cpanel şifrenizi istediğiniz gibi değiştirmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Disk kullanımı görüntüleyip, transfer kullanımını da görüntüleme olanağınız mevcuttur. Cpanel üzerinden FTP hesapları hakkında işlem yapabilmeniz yazılımın gayet kullanışlı olduğunun bir işaretidir. Mysql veri tabanı oluşturup dilerseniz aynı yolla geri silebilirsiniz. Phpmyadmin yardımıyla bunları yönetebilir sitenize zarar vermeye çalışan IP leri tespit edip, sitenize erişimlerini engelleyebilirsiniz. Ayrıca sitenizin güvenliğini bu yazılım sayesinde koruma altına alabilirsiniz. Cpanel’ in eklentileri ile birçok işlemlerinizi yine Cpanel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cpanel nedir? sorusunun cevabı tüm bu özelliklerde açığa çıkmaktadır.

 

sesli panel radyo dinle kesintisiz Mobil Sohbet

Powered by EvrenselPanel