cloudlinux

CloudLinux Nedir?

CloudLinux Nedir?

CloudLinux nedir? sorusu internete merak salan kişilerin karşısına sıklıkla çıkan bir sorusudur. Cloud sunucularda her kullanıcı hesabına belirli kaynak kullanma yetkisi sunulmaktadır. Paylaşımlı sunucularda bulunan dağınık dengenin aksine sitenize gerektiği kadar sistem kaynağı sunulabilinmektedir. Kaynak kullanımını yalıtarak sunucuyu çekirdek düzeyinde idare etmektedir. Aynı sistemde bulunan bir diğer siteler sizin sitenize olumsuz bir etkide bulunamamaktadır. Bu sayede sitenizin yavaşlaması, kapanması gibi sorunlar neredeyse tamamen son bulmaktadır.

Cloud Sistemi Neden Gerekli?

Paylaşımlı hosting sunucularında birden fazla site yer almaktadır. Sunucularda oluşturulan hosting hesapları birbirlerini etkimle durumları son derece olasıdır. Bir siteye gerçekleştirilen bir dos saldırısı sunucudaki diğer tüm sitelerin kullanımında zorluk ve sıkıntılarda görülmektedir. Cloud sistemlerde tüm kullanıcılar birbirinden ayrılmaktadır. Bu sayede aynı noktada bağımsız hareket kabiliyeti olan siteler daha özgür ve bağımsız hareket edebilmektedirler.

Cloud Linux’un Yararları Nelerdir?

CloudLinux stabilizasyonu arttırmaktadır: Cloud Linux, kullanıcılar arasında yalıtım sağlayarak kaynak kullanımını sistem yöneticisinin belirlediği oranlarda azalmasını sağlamaktadır.  Bununla birlikte sistem dirençli ve güvenli çalışmaktadır.

Kaynak kullanımını düşürmektedir: Bu sistem sayesinde yüksek sistem olanaklarının etkili ve yoğun bir şekilde kullanan müşterilerin diğer kullanıcıları olumsuz etkilemesi engellenmektedir.

Maliyet ve müşteri dengesini optimize etmektedir: Sunucularınızda meydana gelen paketlere sınır getirme ve birbirinden ayrı hale getirilerek daha fazla müşteri hesabı yaratılmaktadır. Bu sayede maliyetler azalmakta sunucu başına düşen kişi sayısı ise çoğalmaktadır. Bu sistemin yararları CloudLinux nedir? diye düşünen birçok kişiye açıklayıcı bir bilgi niteliğindedir.

Cloud Güvenli Mi?

Cloud oldukça farklı bir yapıdır. Bu sayede sistem yöneticilerinin yükünün oldukça aşağılara çekmektedir. Sunucu güvenliği konusunda çok büyük oranlarda destek sağlamaktadır. Birçok site saldırısı ve hack girişimim bu sistem tarafından önlenmekte ve tam koruma sağlanmaktadır. CloudLinux nedir? sorusunun önemi bu şekilde daha iyi anlaşılmaktadır.

sesli panel radyo dinle kesintisiz Mobil Sohbet

Powered by EvrenselPanel